Her Bilgisayarda Olması Gereken 18 Program Alternatifi

Bilgisayar program kullanımlarının arttığı bu dönemde, bilgisayara ihtiyacı olmayan kişi sayısı oldukça az, hatta yok diyecek kadar az. Günlük yaşantınızda kullandığınız bilgisayarın çalışabilmesi için gerekli yazılımlara ihtiyacı vardır. İlk olarak işletim sitemi gerekmektedir. Daha sonra bu işletim sistemi ile uyumlu gerekli yazılım ve programlar ile bilgisayarı daha verimli kullanabilmeniz sağlanır. Yapmak istediğiniz farklı işlemler için en gerekli bilgisayar programlarınız indirirsiniz. Grafik tasarım, video izleme, uzak bağlantı gibi işlere yarayan işletim sisteminde hazır gelmeyen programlardır.

Ücretsiz Yazılım ve diğer kurslara göz atabilirsiniz. 

https://teknoactive.com/udemy-ucretsiz-egitimler-63-adet-ucretsiz-kurs/
İkinci Ekran Bağlama Program Çeşitleri

Telefonları ve tabletleri 2. Ekran olarak kullanabilmeniz için en uygun uygulamaları sizler için listeledim.

WiredXDisplay ekran paylaşım programı

Pek bilinmiyor ancak android işletim sistemine sahip her cihaz bilgisayarlarınızın ikinci ekranı olarak kullanılabilir. Bu yazılımın basit kullanımı ile Android cihazları ikinci ekran olarak kullanabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın

Spacedesk ekran paylaşım programı

Bu yazılım, IOS ve Android cihazların Windows7 ve üzeri Windows sürümlü bilgisayarlar için wifi aracılığı ile ikinci bir ekran olarak kullanıma olanak sağlıyor. Ücretsiz bir çözümdür. Kablo ile bağlanmak mümkün ancak aynı ağ üzerinde olmanız gerekiyor. Hemen hemen güncel tüm adroid sürümleri bu yazılımı destekliyor.

İndirmek için tıklayın
En İyi AntiVirüs Program Çeşitleri

Kaspersky: AntiVirüs Program

En iyi ücretli yazılımlardan biridir. Eskiden hız konusunda bilgisayarlara sorun yaşatsa da günümüzde bu sorunu çözdüler.

Eset Nod32:

Bir zamanların efsanesi olan bu yazılım virüs ayıklamada usta denilebilecek nitelikte. Ücretli olmasına rağmen uygun fiyata sürümleri bulunuyor.

ComboFix:

Combofix, tek seferlik çalıştırılan bilgisayarı tarayarak hem virüsleri hem sorunları çözen kulanımı kolay ve güvenilir bir anti virüs yazılımıdır.

İndirmek için tıklayın
Bilgisayar Hızlandırma Programı çeşitleri

Ccleaner: Bilgiayar hızlandırma program alternatifi

Bilgisayarınızın ön belleğine alınmış gereksiz verileri temizler. Her ne kadar kullanıcıların haberi olmasa da bilgisayarınız arka planda oldukça fazla gereksiz veri saklar. Bunları temizlemenize yardımcı olur Ccleaner. Aynı zamanda küçük güvenlik önlemleri alır. İlginç ama bu yazılım kayıt defterlerinden kaynaklı garip hataları çözebiliyor. Bana kalırsa en önemli özelliği bu.

İndirmek için tıklayın

CPUCores :

Özellikle oyuncular için tasarlanmış bu yazılım oyun oynarken fps artışına ve fps değerinin istikrarlı olmasını sağlıyor. Yazılımı Steam den bulabilirsiniz.

SystemCare:

Özellikle işletim sistemlerini onarmak amacıyla kullanılan bu yazılım tüm eksikleriniz bularak onarma işinde bir numara. Günümüzün en güçlü onarım araçlarından birisidir. Tek bir tıkla bilgisayarınızda olan sorunları çözebilir, koruma etkinleştirebilirsiniz. System Mechanic ismini hatırlatıyor olabilir. Ancak bu yazılımı ücretsiz edinebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınİnternet Tarayıcıları:

Google Crome

Tarayıcılar arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Birçok eklenti ile yazılımcılardan oyuncusuna kadar herkesin yardımına koşuyor.

İndirmek için tıklayın

Mozilla

Özellikle ram kapasitesi düşük bilgisayarlarda tercih etmek için uygun bir tarayıcıdır. Kendi yazılımının içerisinde VPN bulunması büyük ayrıcalık.

İndirmek için tıklayın

Opera GX

Yüksek RAM ihtiyacına son! Özellikle oyuncular için tasarlanmış olan bu tarayıcı benim favorim. Tarayıcının arayüzü oldukça esnek yapıya sahip. İstediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Gömülü VPN aracı sayesinde ek yazılım kullanmanıza gerek kalmıyor. Arkaplanda kalan çerezleri ve önbelleğe alınmış verileri kolayca temizleyebiliyorsunuz.

İndirmek için tıklayın.Driver Güncelleme Program Alternatiflari

Driver boster

Formattan sonra ya da eskiyen sürücülerinizi güncellemeniz için kullanılabilir bir uygulamadır. Basit arayüzü ile ücretsiz hizmet veren bu program bilinen en gelişmiş driver indirme programı.

İndirmek için tıklayın

Ekran videosu alma Programı

Obs Studio

Obs Studio bilinen en iyi ekran kaydı alma aracıdır. Neredeyse bütün twitch yayıncıları ve youtuber arkadaşlarımız bu yazılımı kullanıyor. Obs siyah ekran çözümü için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

İndirmek için tıklayın

Bandicam

Eski efsanelerden olan bandicam en çok kullanılan ekran görüntüsü alma programlarından birisidir. Pro sürümünü almadığınızdan dolayı ekranda çıkacak olan bandicam reklamı her ne kadar sizi rahatsız etse de kolay bir şekilde video çekebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın
Fotoğraf Düzenleme Program Önerileri

Adobe Photoshop:

En bilinen fotoğraf düzenleme programıdır. Profesyonel olarak kullanırsanız bu yazılım mesleğiniz haline gelebilir. Bu sebeple kimi kullanıcılara kullanması zor bir program gibi gelebilir. Bu kullanıcılar için yazının devamında basit olanları da anlatacağım.

İndirmek için tıklayın

PhotoScape:

Kullanması eğlenceli ve kolay olan fotoğraf düzenleme programıdır. Basit düzenlemeler ve efektler için oldukça kullanışlı.

İndirmek için tıklayınUzak Bağlantı Program Çeşitleri

Team Viewer:

Bu yazılım internet erişimi olan iki bilgisayarın bağlantısını kurar. İki bilgisayar arasında dosya aktarımı, görüntü aktarımı vb. işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın

Toplu Yazılım İndirme

Toplu bir şekilde, kolayca ihtiyacınız olan yazılımları indirmek ister misiniz? Cevabınız evet ise bu site tam size göre. Bu site sayesinde indirmek istediğiniz program çeşitlerini  tek tek seçerek tek bir kurulum ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Her formattan sonra ziyaret edilmesi gereken bir sitedir.

Siteye gitmek için tıklayın

 

Yazılım öğrenmek istiyorsanız, yazılım dilleri hakkında bilgi veren yazılarımıza göz buradan atabilirsiniz.

Yazılım nasıl Başlarım adlı videoya buradan ulaşabilirsiniz.


WEB SİTESİ İNDİRME ARAÇLARINI ÖĞRENMEK  TIKLAYIN 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir