İngilizce Geliştirmek İsteyenler İçin 8 YouTube Kanalı

   Hepimiz İngilizce’yi sıfırdan öğrenmek için bazı yollar biliyoruzdur. Bu yazımızdan da yeni bir yabancı dil öğrenmek için basit bir kaç tekniği okuyabilirsiniz. Ancak belli bir seviyede İngilizce biliyorsak, bunu geliştirmenin bir yolunu bulmak biraz daha zor olabiliyor. Çünkü İngilizce’yi sıfırdan öğrenmek için ulaşabileceğimiz kaynak yeterince fazla olsa da, ilerletebilmek için genellikle İngilizce konuşulan bir yerde yaşamak tavsiye edilir. Herkesin yurt dışında yaşamaya imkanı olmadığını da göz önünde bulundurursak, bunu kendi başımıza nasıl yaparız?

Birçok Kaynak Var

   İnternette öğrenmek istediğiniz bir şey arattığınızda milyonlarca sonuç elde edersiniz hepimizin bildiği gibi. Ancak bunların hepsi her zaman doğru ve yararlı kaynaklar olmaz. Zaten bilmediğiniz bir konuda da bulduğunuz sonucun doğru veya yanlış olduğunu anlamak olanaksızdır.

   Bugün de sizler için İngilizce’nizi geliştirmenizde büyük yardım sağlayacak 8 YouTube kanalından bahsetmek istiyorum. Aslında konumuz İngilizce’yi belli bir seviyede bilen kişiler için çünkü söyleyeceğim kanalların çoğu İngilizce. Ancak yeni öğrenenlerin de yararlanabileceği iki tane Türkçe kanal var.1. Learn English With TV Series

   Evet İngilizce’sini geliştirmek isteyenlerin yararlanabileceği YouTube kanallarından ilki 2,81 Mn abonesi olan Learn English With TV Series. İsminden de anlaşıldığı üzere TV dizileri ve talk show gibi programlarla, ünlülerin konuşmalarıyla İngilizce öğrenmeye yardımcı olan bir kanal. Günlük hayatta karşımıza çıkabilecek gündelik konuşma ifadelerinin sıkça yer aldığı Friends gibi dizilerden, The Ellen DeGeneres Show gibi talk showlardan veya ünlülerin konuşmalarından video kesitleri alıp kullanılan kelimeleri, cümleleri, ifadeleri açıklayan ve telaffuzla ilgili bilgiler veren bu kanal, resmi olmayan İngilizce’yi daha rahat ve akıcı konuşabilmemiz için büyük yarar sağlıyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

2. Learn English with EnglishClass101.com

   Bahsedeceğim ikinci kanal ise Learn English with EnglishClass101.com. 4,46 Mn abonesi olan bu kanal ilkinden farklı olarak İngilizce’nin grameriyle, kelime öğrenmeyle alakalı videolar yapmakta. Eğer gramerle, kelime bilgisiyle alakalı yararlı bir kaynağa ihtiyacınız var ise bu kanal size çok şey katacaktır. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.3. English Singsing

   1,88 Mn abonesi olan bu kanal daha çok çocuklara göre içerik yapsa da yeni öğrenen kişilerin de yararlanabileceği videolar hazırlamaktadır. İngilizce ifadeleri, diyalogları hikayeler ve şarkılar yoluyla anlatan bu kanal özellikle çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici içeriklere sahip. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

4. Çilem Akar

   Evet bahsedeceğim ilk Türkçe kanal 369 B abonesi olan Çilem Akar. İngilizce’yle alakalı videolarının yanı sıra vlog tarzı videolar da yapan Çilem Akar, İngilizce öğrenme tavsiyeleri, daha rahat İngilizce konuşmak ve İngilizce’de öğrenmek gereken ifadeler vs gibi konularda videolar hazırlamaktadır. Yüzde yüz İngilizce öğrenmeyle alakalı bir kanal olmamakla beraber biraz eğlenceli vakit geçirip biraz da İngilizce’de bilginizi arttırmak istiyorsanız bu kanala bir göz atabilirsiniz. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

5. mmmEnglish

   3,37 Mn abonesi olan bu kanal gramerden kelime bilgisine, telaffuzdan deyimlere İngilizce’yle alakalı aklınıza gelebilecek bütün konularda çok sayıda yararlı videoya sahip. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.6. BBC Learning English

   2,92 Mn aboneli bu kanalda, günlük hayatla, genel kültürle ve daha bir çok konuyla alakalı karşılıklı diyaloglar, güncel konular, bilgilendirici metinler ve bir çok hikaye videolarla anlatılmaktadır. Hem genel kültürünüzün hem de İngilizce’nizin gelişmesini istiyorsanız bu kanaldaki içerikler size fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

7. Etkili Pratik İngilizce

   Bir diğer ve son Türkçe kanal ise 210 B abonesi olan Etkili Pratik İngilizce kanalı. İngilizce’nizin gelişmesinde büyük katkı sağlayacak olan deyimler, kalıplaşmış ifadeler ve daha bir çok konuyla alakalı videoları olan bu kanal çok bilinmeyen ancak son derece yararlı bir kanaldır. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

8. English with Lucy

   Bahsedeceğim son kanal English with Lucy. 4,61 Mn abonesi olan bu kanal da İngilizce’yle alakalı aklınıza gelebilecek çoğu konuda videolar içermektedir. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir